Dr. Vasas Norbert
centrumvezető főorvos, sebészet-lézersebészet-proktológia
Sebészeti centrumunkban a nagyobb, ambuláns körülmények között el nem távolítható bőrelváltozások eltávolítása helyi érzéstelenítésben vagy altatásban történik történik.
A sebész szakorvos egy fizikális vizsgálattal felállítja a diagnózist, és tájékoztatja Önt a műtéti lehetőségekről. Amennyiben a bőr- vagy bőr alatti elváltozás ambuláns körülmények között nem távolítható el, Sebészeti Centrumunkba irányítjuk Önt. A beavatkozás történhet helyi érzéstelenítésben és altatásban is.
A műtéti időpont egyeztetését követően, a műtétet megelőző 2 hétben kerül sor az altatóorvosi, illetve laborvizsgálat elvégzésére, valamint EKG elkészítésére.
Az érzéstelenítő injectio típusának helyes megválasztásához elengedhetetlenül szükséges, hogy tájékoztassa kezelőorvosát esetleges GYÓGYSZERÉRZÉKENYSÉGÉRŐL (pl. LIDOCAIN!). Amennyiben Ön vérhigító készítményt (pl.: SYNCUMAR, PLAVIX) szed, azt feltétlenül jelezze, hiszen a beavatkozás során a fokozott vérzékenység komplikációt jelenthet.
A páciens a műtét napján előre egyeztetett időpontban, éhgyomorral fekszik be osztályunkra. Az osztályos felvételt követően az esetleges trombózis kivédésére vérhigító injekciót és kompressziós harisnyát kap a beteg, majd a sebésszel történő személyes konzultáció során kerül sor a beleegyező nyilatkozat ismertetésére és aláírására.
A műtétet, altatást követően a beteget néhány órán keresztül ébredőszobában megfigyeljük, majd a kórteremben pihenhet tovább. A műtét napján, késő délután elhagyhatja az intézményt. Ezt megelőzően tanácsokkal, illetve zárójelentésével ellátjuk, a kontrollvizsgálatok időpontját egyeztetjük.
Varratszedés hasi, fej-, ill. arcsebeknél általában a műtét után egy héttel, míg háti és végtagi sebeknél két héttel később esedékes. Ezen idő alatt a fokozott fizikai aktivitást, sportolást kerülni kell. A varratok eltávolítását követően esetlegesen szükség lehet további felületi sebkezelésre a hegek szebb kozmetikai eredménye érdekében. A műtéti sebeket, beavatkozástól függetlenül, a sebgyógyulásig, ill. a varratszedésig víz nem érheti. A sebeket folyamatosan, sterilen fedni kell. A sebfedés módjáról kérdezze meg kezelőorvosát! A műtéti sebekre varratszedésig idegen anyagot felvinni nem szabad!
centrumvezető főorvos, sebészet-lézersebészet-proktológia