Érsebészet

Ragasztásos visszérműtét (VenaSeal)

A ragasztásos visszérműtét a visszérbetegség kezelésének legújabb módja, mely eljárással a nagy visszértágulatokat is kíméletesen lehet megszüntetni.

Ragasztásos visszérműtét (VenaSeal)

A vénás reflux betegség, vagyis a visszafelé történő véráramlás a vénában nagyon gyakori betegség, amely férfiaknál és nőknél egyaránt előfordulhat. Akkor alakul ki, mikor a vénabillentyűk nem működnek megfelelően, és emiatt a lábszár vénáiban a vér elkezd visszafelé áramlani, illetve felgyülemleni. A hagyományos visszérműtéttel összehasonlítva az alábbi előnyökkel rendelkezik az eljárás: akár helyi érzéstelenítésben is elvégezhető a beavatkozás, műtétet követően gyakorlatilag néhány óra elteltével a páciens felkelhet, hazamehet, nem keletkeznek bevérzések a műtét során, nincs szükség kompressziós harisnya viselésére a műtétet követően, gyakorlatilag nyom nélkül gyógyul a beavatkozás, mert nincs szükség metszésekre (mindössze egy metszés szükséges a katéter bevezetéséhez), nem igényel különösebb utókezelést, gyors a regenerálódás a beavatkozást követően. Mindenkinek ajánljuk ezt a beavatkozást: aki a legkíméletesebb módon szeretne megszabadulni a visszérproblémájától, akinek fontos, hogy gyorsan tudjon felépülni a műtétet követően, akinek fontos, hogy ne legyen látható műtéti heg a lábán, akinek utazás miatt, munkahelyi vagy egyéb okból esetleg határidőhöz kötött a felépülése, aki nem akar huzamosabb ideig lemondani a sportról a műtétet követően

 

Mire számíthat az eljárás során?

1. lépés

sebészeti konzultáció

Amennyiben Önnek visszere van, vagy a fent leírtakhoz hasonló tüneteket észlel, érsebészeti konzultáció indokolt, melyre elérhetőségeinken jelentkezhet be. Ennek során a érsebész szakorvos egy fizikális vizsgálattal felállítja a diagnózist és tájékoztatja Önt a kezelési lehetőségekről. Műtét előtt, az alsó végtagi vénás rendszer kivizsgálása céljából az esetek egy részében ér-ultrahang vizsgálatot is el kell végezni.

2. lépés

előzetes vizsgálatok

A műtéti időpont egyeztetését követően, a műtétet megelőző 2 hétben kerül sor az altatóorvosi, illetve laborvizsgálat elvégzésére, vércsoport-vizsgálatra, valamint EKG elkészítésére.

3. lépés

a műtét napja

A páciens a műtét napján előre egyeztetett időpontban, éhgyomorral fekszik be osztályunkra. Az osztályos felvételt követően a esetleges trombózis kivédésére vérhigító injekciót és kompressziós harisnyát kap a beteg, majd a sebésszel történő személyes konzultáció során kerül sor a beleegyező nyilatkozat ismertetésére és aláírására.

4. lépés

a műtét

Ezen típusú műtéteink altatásban történnek, hogy pácienseink számára a beavatkozás a lehető legminimálisabb fájdalommal járjon. Egy különleges ragasztóanyagot juttatunk egy speciális vénakatéter segítségével a kezelendő visszérszakasz teljes hosszába, amely ott megszilárdulva elzárja a beteg vénát, a vér pedig a környező, egészséges vénákon keresztül áramlik majd tovább.

5. lépés

műtét után

Az altatásban végzett műtétet követően a beteget néhány órán keresztül ébredőszobában megfigyeljük, majd a kórteremben pihenhet tovább. A páciens a műtét napján, késő délután elhagyhatja az intézményt. Távozáskor sebellenőrzést követően kötéscsere történik, és mindkét alsó végtagra kompressziós harisnyát helyezünk fel, melyet a páciensnek további néhány hétig viselnie kell.

6. lépés

utókezelés

Tanácsokkal, fájdalomcsillapítókkal és vérhígító injekcióval látjuk el betegeinket és egyeztetjük a kontrollvizsgálatok és a varratszedés időpontját, mely természetesen a zárójelentésben is rögzítésre kerül. Pácienseink a műtét estéjén otthonukban már könnyű vacsorát fogyaszthatnak.

Időpontfoglalás

Média tartalmak

Képek

Ehhez a szolgáltatáshoz nincs feltöltött kép.

Videók

Ehhez a szolgáltatáshoz nincs feltöltött videó.