Dr. Vasas Norbert
centrumvezető főorvos, sebészet-lézersebészet-proktológia
A lézertechnika hatalmas előnye, hogy nem jár kiterjesztett műtéttel, melynek során korábban szét kellett bontani a sipolyjárat teljes környezetét. Gyors és gyakorlatilag fájdalommentes felépülést vonz maga után. A keletkező minimális sebek mellett a megszokott életvitel már 1-2 nap után folytatható. Hátrányaként meg kell említeni, hogy 60-65 %-os a kiújulásmentesség az első beavatkozás után, tehát bizonyos esetekben ismételni szükséges. Ugyanakkor ezzel az eljárással 10-ből 6 beteg már egyszeri kezelés után megszabadul a kellemetlen sipolytól, sokkal gyorsabban és kevesebb fájdalommal, mint a hagyományos technikák során bármikor.
A gyulladás rendszerint a végbélnyílás körüli bőrterület alatt a mélyben, a laza zsírszövetben terjed. A végbél környékén, esetleg a farpofákon a mélyben kialakuló tályog jeleként erős fájdalom és duzzanat jelentkezik, esetenként bőrpírral. A betegséget láz, hidegrázás kíséri. A fartájék vastag bőrén a gyulladás nem képes kitörni, helyette a végbél körüli laza zsírban terjed tova, napról-napra mind nagyobb területet elpusztítva a mélyben. A betegség sürgős műtéti megoldást követel. Ennek során érzéstelenítésben felkeressük, szélesen megnyitjuk, és kitakarítjuk a tályogüreget. A műtétet követően a váladékozó sebet nyitva kezeljük, és szükség esetén kiegészítésként antibiotikumokat alkalmazunk.
Amennyiben Önnek végbélsipolya van, vagy a fent leírtakhoz hasonló tüneteket észlel, sebészeti konzultáció indokolt, melyre elérhetőségeinken jelentkezhet be. Ennek során a sebész szakorvos egy fizikális vizsgálattal felállítja a diagnózist és tájékoztatja Önt a kezelési lehetőségekről.
A műtéti időpont egyeztetését követően, a műtétet megelőző 2 hétben kerül sor az altatóorvosi, illetve laborvizsgálat elvégzésére, valamint EKG elkészítésére.
A páciens a műtét napján előre egyeztetett időpontban, éhgyomorral fekszik be osztályunkra. Az osztályos felvételt követően a esetleges trombózis kivédésére vérhigító injekciót és kompressziós harisnyát kap a beteg, majd a sebésszel történő személyes konzultáció során kerül sor a beleegyező nyilatkozat ismertetésére és aláírására.
Ezen típusú műtéteink altatásban történnek, hogy pácienseink számára a beavatkozás a lehető legminimálisabb fájdalommal járjon. A végbélsipoly lézeres megszüntetése során csak a sipoly belső, végbélben elhelyezkedő, valamint a külső nyílását metszük ki. A fennmaradó, gyakran több centiméteren a záróizom rétegei között haladó sipolyjáratba ezt követően egy speciális lézerszálat vezetünk, mely körkörösen leadott energiája által gyakorlatilag „összehegeszti” a sipolyjárat falát, így teljesen elzárva azt. Ezáltal megszűnik a váladékozás, nincs többet belső „utánpótlás”, a sipolyjárat felszívódik.
A műtétet, altatást követően a beteget néhány órán keresztül ébredőszobában megfigyeljük, majd a kórteremben pihenhet tovább. A műtét napján, késő délután elhagyhatja az intézményt. Ezt megelőzően tanácsokkal, illetve zárójelentésével ellátjuk, a kontrollvizsgálatok időpontját egyeztetjük.
A műtét napjának estéjén és a műtétet követő napon még folyadékdiétát szükséges tartani. A műtét utáni egy hétben napi rendszeres kamillás ülőfürdőzés, laza széklet biztosítása javasolt. Kontrollvizsgálatra általában 7-10 nappal a beavatkozást követően kerül sor.
centrumvezető főorvos, sebészet-lézersebészet-proktológia
Nincs kapcsolódó orvos az adatbázisunkban.